środa, 14 listopada 2012

Zespół muzyczny, sala weselna i co jeszcze ?


Każda Młoda Para marzy sobie o idealnym weselu. Pragnie, aby wszyscy goście się świetnie bawili, żeby wszystkim odpowiadało menu, aby po latach wszyscy wspominali jakie to było udane wesele.

Co prawda:"jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził"ale nie ma się co przejmować takimi gośćmi. Warto jednak wiedzieć co ma wpływ na to czy nasze wesele zaliczymy do udanych.  

Przede wszystkim

OPRAWA MUZYCZNA WESELA

 

Nic bardziej nie martwi Państwa Młodych niż pusty parkiet. A wiadomo, że przy fałszującym zespole raczej nikt się dobrze bawić nie będzie, a co niektórzy nawet będą mieli problem z siedzeniem przy stole i będą woleli wyskoczyć na papieroska. Dlatego trzeba znaleźć zespół weselny z prawdziwego zdarzenia. Przy którego grze, nogi same rwą się do tańca i to nie tylko tym wybitny "tancerzom". Dlatego warto spędzić trochę czasu, aby orkiestra weselna była odpowiednio dobrana. Zasięgnąć opinii znajomych. Obejrzeć jakiś film z wesela na którym zespół zapewniał oprawę muzyczną. Czy nawet wybrać się gdzieś, gdzie zespół akurat będzie grać. Wprost idealnie by było, gdybyśmy znaleźli się na weselu jako goście i mielibyśmy szansę posłuchać kapeli przez całą noc. Wtedy sukces murowany w 100%. Jak już zdecydujemy się co do wyboru orkiestry weselnej, warto spotkać się osobiście i uzgodnić parę kwestii dotyczącej naszego wesela np. uzgodnić jakiś repertuar, jakie i czy w ogóle przeprowadzić oczepiny, czy zrobić jakieś konkursy dla gości etc.

 
No to najważniejsze mamy z głowy, ale to nie wszystko. Pozostaje jeszcze kilka ważnych punktów do zrealizowania.
  • Sala weselna
Tutaj przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę łatwość dojazdu i wielkość sali. Nie prawdą jest, że duża sala jest ładniejsza i lepiej się prezentuje. Wszystko zależy ilu gości pragniemy zaprosić. Jeżeli nie będzie to duża ilość, to po prost goście "znikną" na tej sali. Nie będzie tej atmosfery, goście do siebie się tak nie zbliżą. Sala musi mieć odpowiednio miejsca do tańczenia i miejsca na stoły. Najlepiej jeżeli wszystko będzie znajdowało się na jednej sali, gdyż sale połączone nie spełniają do końca "norm weselnych". Wszystkim łatwiej udziela się nastrój weselny jeżeli siedząc przy stole widzą jak goście tańczą. Samemu ciężko wtedy usiedzieć. A część gości tych bardziej wiekowych ma szansę chociaż popatrzeć na zabawę, a nie siedząc w osobnej sali tylko patrzeć w talerz.
  • Jedzenie
Tutaj proponował bym raczej potrawy tradycyjne. Nie każdy lubi np. potrawy orientalne jak sushi, czy np. frutti di mare. Dania tradycyjne dla naszej kuchni na pewno się sprawdzą i nikt głodny nie wyjdzie. Jest jeszcze wiele szczegółów jakie trzeba przemyśleć. Choćby sposób rozplanowania miejsc dla gości. Kto z kim przy stoliku. Czy jest możliwość wyjścia z sali na jakiś taras czy do ogródka, a nie prosto na ulicę. Czy jest klimatyzacja. Warto też pomyśleć o dzieciach na weselu. Jeżeli będzie ich spora grupa to może zorganizować im osobny kącik, może jakiegoś animatora zabaw. Dadzą wtedy rodzicom chwilę spokoju, aby Ci tak że mieli czas się pobawić.

Mam nadzieję, że powyższe rady pomogą w zorganizowaniu tego idealnego wesela i że będą je wszyscy długo i mile wspominać. Oczywiście Parze Młodej zalecamy troszkę luzu i poczucia humoru w ten jakże ważny dzień w ich życiu. Wiadomo, że drobne pomyłki się zdarzają "nobody's perfect' jak to mawiają Amerykanie, a uwieżcie mi, że nie ma nic gorszego niż spięta, zestresowana i nieludzko poważna Para Młoda.


WEB-Adresy! Katalog stron

Zdrowie i choroby Darmowy Katalog Stron

2 komentarze: